potvrzení o plnoletosti
JE MI VÍCE NEŽ 18?

ano ne

Úvod O VINAřSTVí PAVLOV

O Vinařství Pavlov

Chráněná oblast Pálavské vrchy je posledním výběžkem vápencových Alp. Pro svou biosférickou jedinečnost byla zapsána do seznamu rezervací UNESCO.  Nachází se zde vinařská obec Pavlov s výjimečnou architekturou barokních vinařských domů, která získala již ve středověku punc významného vinařského centra. Vinařství Pavlov leží přímo v srdci této malebné obce.

Dnešní Vinařství Pavlov bylo zbudováno propojením tří sklepních hospodářství a ze zachovaných zdrojů si nese v názvu letopočet 1897.

Místní viniční tratě patří k nejteplejším místům jižní Moravy. Jedinečné vápencové podloží svahů Pálavy, chráněných před studenými větry, s přispěním nadmořské výšky dává zdejším vínům odrůdově typická aromata a svěží charakter.

Vinařství Pavlov se zaměřuje především na bílé odrůdy Chardonnay, Sauvignon, Tramín červený, Pálava, Ryzlink vlašský, Rulandské šedé a Rulandské bílé.  Při vzniku samotných vín hledáme spojení  tradičních odrůd  a daru unikátnosti místních podmínek  za využití moderních technologií. Vždyť stejně jako u člověka,  tak i u vína ovlivňuje jeho charakter a kvalitu prostředí, ve kterém vzniká  a vyvíjí se.  Vínu také musíme věnovat lásku a péči, vlídně k němu promlouvat, hýčkat ho, jedině tak nám veškeré naše úsilí vrátí nádhernou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky prožitými při vzájemném setkání.

Velký důraz klademe na výběr viničních tratí, a proto  v naší nabídce najdete vína z prestižních tratí jako jsou Sahara, Stará hora, Slunný vrch či Pod Pálavou v obci Pavlov. Z katastru obce Dolní Věstonice zpracováváme hrozny např. z viničních tratí U kapličky, Pod Pálavou a U třech pannen.

V roce 2003 se poprvé Vinařství Pavlov zařadilo k vinařstvím s nabídkou speciálních přívlastkových vín v nejvyšší jakostní kategorii, a to vín slámových.

Naše vína jsou chloubou prestižních restaurací.

Jsme hrdí, že vína z Vinařství Pavlov získávají ocenění na mezinárodních i domácích vinařských soutěžích.

Kontakty

Vinařství Pavlov, spol. s r.o.
Pavlov, Česká 149, PSČ 69201
IČO: 65276132
Zapsaná v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Brně, oddíl C 23456